Studentai diskutavo apie akademinį sąžiningumą | Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarija

Studentai diskutavo apie akademinį sąžiningumą

2016-04-26

„Sąžiningumas – brangi vertybė, nesitikėk jo iš pigaus žmogaus“ tokiu liaudies posakiu Kovo 3d. Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultete prasidėjo paskaita-diskusija „Akademinis sąžiningumas“. Paskaitą skaitė į Kauno kolegiją iš Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos atvykęs rektorius  kun. teol. dr. Ramūnas Norkus.

Kunigas R. Norkus pasakojo, kad akademinio sąžiningumo klausimas buvo pradėtas kelti jau XIIIa. Ir iki šių dienų šis aktualus klausimas dažnai paliečia mūsų visuomenę, o ypatingai akademinės veiklos sritį, kurioje pasitaiko atvejų, kai ne savo jėgomis ar žiniomis uždirbamas geresnis pažymys. Ar tai labai svarbu? Ar svarbu kokiu metodu buvo gautas geras pažymys, sąžiningai ar ne? Juk rezultatas pasiektas. Apie tai diskutavo studentai kartu su atvykusiu svečiu.

Kunigas R. Norkus pabrėžė, kad svarbus ne greitas rezultatas, o tai, kas bus vėliau ir ar iš tiesų, nesąžiningai pasiektas tikslas ateityje mums turės naudos. Lektorius retoriškai paklausė visų susirinkusiųjų: „kas norės eiti pas daktarą, kuris nusirašė disertaciją?“

Paskaitos-diskusijos metu buvo pasidalinta ir studentų mintimis apie akademinį sąžinigumą. Vieni teigė, kad tai svarbu, kiti teigė manantys, kad šiais laikais svarbiausia gelbėti savo „kailį“  visomis įmanomomis priemonėmis, o sąžiningumas jau niekam neberūpi.  Telšių kunigų seminarijos rektorius paneigė šį požiūrį sakydamas, kad sąžinigumas visais laikais buvo vertinamas, o svarbiausia suprasti tai, ką studentas veiks su nesąžiningai uždirbtais pažymiais, kai išeis iš mokymosi įstaigos? Ar dėl to bus geresnis darbuotojas? Ar žinos daugiau?  Tikriausiai atsakymas neigiamas.

Diskusijoje savo mintimis apie akademinį sąžiningumą dalijosi  visi susirinkę. Dėstytojai pabrėžė, kad labai svarbu tai, jog studentai nejaustų įtampos ir jeigu stengiasi, nebijotų gauti prastesnį pažymį. Pasak dėstytojų, svarbiausia pastangos ir noras tobulėti, noras savo srityje pasisemti daug žinių ir tapti gerais specialistais.

Susitikimo metu tikriausiai ne vienas susimąstė ir kitą kartą prieš nusirašinėdamas nuo kolegos arba nesąžiningai paruošęs rašto darbą, gerai pagalvos ar verta.

Kauno kolegijos

Vadybos ir ekonomikos fakulteto

Viešųjų ryšių informacija