Skelbimai

Klierikai vyko į Romą

Šių metų kovo 1-8 d. Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos auklėtiniai turėjo galimybę kiek atsipūsti nuo akademinės studento duonos ir leistis į ekskursiją. Šiuokart ne Lietuvos kampelį, muziejų ar šventovę pastarieji lankė, tačiau, minint Žemaičių krikšto jubiliejų, piligriminėje kelionėje į Romą dalyvavo. Neretas užsienio gamtovaizdis studentų akį traukė, nors ir ne itin komfortabilu buvo automobiliais kone pusę Europos žemyno kirsti. Tačiau su Dievo pagalba kelionė įvyko sėkmingai.

Ypatingai maloniai būsimieji kunigai buvo priimti popiežiškąjai lietuvių šv. Kazimiero kolegijai priklausančiuose svečių namuose, kuriais rūpinasi kolegijos Rektorius prelatas Petras Šiurys.

Visiems atvykusiems žemaičiams kovo 3 d. buvo aukojamos iškilmingos šv. Mišios šv. Petro bazilikoje, centrinėje navoje prie šv. Petro sosto altoriaus, esančio tiesiai už popiežiaus altoriaus, kurioms vadovavo Vilniaus arkivyskupijos metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Lietuvos globėjo šv. Kazimiero iškilmės dienoje, Eucharistija buvo švenčiama kone pirmojoje barokinėje Jėzaus ordino garbei įsteigtoje bažnyčioje (it. Il Gesu). Čia šv. Mišioms vadovavo Telšių vyskupijos vyskupas ordinaras Jonas Boruta SJ kartu su savo augziliaru vyskupu Linu Vodopjanovu OFM.

Paskutiniąją piligrimystės Romoje dieną žemaičiai Eucharistinei puotai susitiko šv. Pauliaus bazilikoje, kurioje ilsisi šio apaštalo palaikai. Šv. Mišioms vadovavo abu Telšių vyskupijos ganytojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *