DSC0151-150x150
Naujienos

Lietuvos ir Latvijos seminarijos santykius aiškinosi krepšinio aikštelėje

2013 m. spalio 18 – 19 dienomis Žemaičių Kalvarijoje vykos tradicinis Lietuvos ir Latvijos kunigų seminarijų klierikų krepšinio komandų turnyras. Tarpusavy rungėsi Kauno, Vilniaus Šv. Juozapo, Rygos arkivyskupijos, Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus, kunigų seminarijų krepšinio komandos. Varžybos vyko Žemaičių Kalvarijos vidurinės mokyklos sporto salėje.

Seminaristai ne tik rungtyniavo, tačiau per tą laiką tarpusavy bendravo, kartu meldėsi, Telšių kunigų seminarijos klierikai svečiams parengė puikią meninę sutikimo programą. Puikią progą pabendrauti turėjo ir komandas atlydėję seminarijų vadovybės nariai.

Per visas spalio 19 dieną vykusias krepšinio varžybas, po ilgo ir gražaus žaidimo prizinėmis vietomis pasidalino ir abiejų Telšių vyskupų: J. Borutos SJ ir jo pagalbininko vyskupo L. Vodopjanovo įsteigtas taures bei prizus laimėjo – pirmąją vietą – Telšių, antrąją – Kauno, trečiąją – Vilniaus kunigų seminarijų komandos, o ketvirtoji vieta ir specialus įsteigtas prizas – Rygos arkivyskupijos kunigų seminarijos komandai. Pirmąją vietą laimėjusieji gavo ir specialų Telšių vyskupo J. Borutos SJ įsteigtą atminimo dovaną – iš medžio išdrožtą trimituojančio angelo statulėlę.

Po varžybų visus pasveikino ir laimėtas taures bei prizus komandoms įteikė Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius kan. Viktoras Ačas. Jis pasidžiaugė gražia klierikų bendryste ir jau daug metų gyvuojančia tradicija ir kvietė visus tą bendrystės dvasią ir kartu kovos dvasią palaikyti ir krepšinio pagalba.

Po prizų įteikimo, atminimo dovanomis pasidalinimo varžybos buvo užbaigtos visų bendra malda dėkojant Dievui už galimybę būti kartu ir taip sustiprinti vieni kitus pašaukimo kelyje bei nuotaikinga agape.

Ši jau ilgus metus gyvuojanti tradicija – Lietuvos ir Latvijos kunigų seminarijoms susitikti žaidžiant krepšinį yra gražus pavyzdys, jog pašauktuosius gali jungti įvairūs momentai, o taip pat ir susitikimas krepšinio aikštelėje. Kitais metais taip pat numatomos tokios varžybos, o kur jos vyks paaiškės per ateinančiuosius metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *